SERWIS ALKAGRAN 2016

WYNIKI IX KONKURSU AKORDEONOWEGO IM. ANDRZEJA KRZANOWSKIEGO
KATEGORIA SOLISTYCZNA:

I NAGRODA – IWO JEDYNECKI
II NAGRODA – PAWEŁ JANAS
III NAGRODA – BARTOSZ KOŁSUT
WYRÓŻNIENIE – ADAM MAKSYMIENKO
INGA PIWOWARSKA

KATEGORIA KAMERALNA:

I NAGRODA – TWOgether DUO
II NAGRODA – nie przyznano
III NAGRODA EX AEQUO – DUET ZIMKA & OCHWAT
DUO JEDYNECKI / KRZYŻANOWSKI
WYRÓŻNIENIE – MaxBy DUO

Ponadto Jury przyznało Nagrody za najlepszą interpretację utworu Andrzeja Krzanowskiego:

Paweł Janas (Capriccio)
Iwo Jedynecki (Chorał)
Inga Piwowarska (II Sonatina)
Piotr Zembroń (Fuga-Fantazja nr 2)

Nagrodę CREATIVE MUSIC za wybitne wykonanie utworu kameralnego otrzymali:

TWOgether DUO (Hanna Kulenty „Preludium, Postludium i Psalm”)
DUO JEDYNECKI / KRZYŻANOWSKI (Uros Rojko „Bagatele”)


CZECHOWICE DZIEDZICE

XXIII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2016 PROGRAM 

14425374_867816513347235_4585250923888453224_o


Szanowni Państwo w w związku ze zbliżającym się XXIII Jesiennym Festiwalem Muzycznym Alkagran 2016,uruchamiamy specjalną zakładkę na portalu – SERWIS ALKAGRAN 2016. Oprócz wydarzeń związanych z festiwalem skupimy się głównie na VIII Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego odbywającym się w dniach 27 września – 30 września 2016r.

XXI Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran MDK Czechowice- Dziedzice


Pozakonkursowe wydarzenia akordeonowe:

28 września, środa – godz. 18.00

Sala pod Amorami, Pałac Kotulińskich

KONCERT MUZYKI AKORDEONOWEJ

w wykonaniu Laureatów Nagrody za najlepszą interpretację utworu Andrzeja Krzanowskiego na VIII Konkursie Akordeonowym ALKAGRAN 2014 w Czechowicach-Dziedzicach

Mateusz Dudek
Wiesław Cienciała – Cadenza
Maciej Zieliński – Sonata

Bartosz Kołsut
Juoni Kaipainen – Gena
Staffan Mossenmark – Wood spirit

Rafał Łuc
Cezary Duchnowski – acc++ca na akordeon i komputer

Konrad Merta
Przemysław Scheller – Spring

Mateusz Stankiewicz
Camille Saint-Saëns – Danse Macabre

Przemysław Wojciechowski
Rafał Ryterski – Względności Chronosa

Ogłoszenie wyników I etapu IX Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego


29 września, czwartek – godz. 19.00

CH Stara Kablownia, Czechowice-Dziedzice

ARACNE/OUTBACK

ARACNE
– performance for accordion, dancer, electroacoustic support, video Claudio Jacomucci – muzyka, Kathleen Delaney – choreorgafia
wykonawcy: Claudio Jacomucci – akordeon, Kathleen Delaney – taniec

Jagna Krzanowska – OUTBACK for two accordions and tape
wykonawcy: Maciej Zimka – akordeon, Wiesław Ochwat – akordeon, Jagna Krzanowska – komputer

Ogłoszenie listy laureatów IX Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego w Kategorii solistycznej


JURY KONKURSU: 

Przedstawiamy jury IX Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego: Marek Andrysek, Klaudiusz Baran, Bogdan Dowlasz, Claudio Jacomucci, Grażyna Krzanowska (członek honorowy), Janusz Pater – sekretarz konkursu.

theART-Agencja-Artystyczna-Nad-dachami-paryża-Marek-Andrysek-e1459424489564135548554153.Pater-Janusz-233x300pobraneProf.Dowlasz  1413032590